A Para

Para Piyasalarının Nabzı 

Türkiye’nin ekonomi kanalı A Para, 17 Eylül 2018 günü yayın hayatına başladı. Milli ekonomi için yola çıkan A Para, kısa zamanda televizyonculuğa yeni bir soluk getirdi.  

Sektör analizlerinden en güncel finans haberlerine; son dakika gelişmeleri ile piyasaların nabzının tutulduğu A Para’da en doğru haberler, uzman konukların değerlendirmeleri ile ekrana geliyor. Ekonomi dünyasının otorite isimlerinin buluştuğu A Para’da, sektörlerin analizleri canlı yayında yapılırken, para piyasaları ve döviz kurlarının anlık takibi de en anlaşılır grafikler eşliğinde aktarılıyor.

Dünya piyasalarının nabzı, en güncel ve anlık değişimler canlı yayında masaya yatırılırken, ekonomi dünyasındaki otorite yorumcuların konuk olduğu eko-siyaset programları ile de gündem analiz ediliyor.  

KOBİ platformunda, KOBİ’lerin sesine kulak veren A Para, iş dünyasının önde gelen isimlerinin ağırlandığı programlarla patronlar dünyasını ekrana taşıyor. Yüksek kalite HD yayınlarıyla tematik kanallara kısa zamanda yepyeni bir soluk getiren A Para, dopdolu ve dinamik içeriği ile dikkat çekiyor. Ekranında, otomobil dünyasından, spor ekonomisine, dijital dünyanın en son haberlerinden eğitim ve turizme dair birçok program yer alıyor. 

Hafta sonu yayın akışında film kuşağına yer veren A Para’da, dünya çapında ilgiyle izlenen filmler sinemaseverler ile buluşurken; inovasyon, şehir ekonomisi, sosyal güvenlik ve çalışma hayatı ile ilgili soruları konu alan programlar da yer alıyor.  

Türkiye’de bütün platformlarda izlenebilecek olan A Para’nın frekans bilgileri:

Türksat 4A Uydusu Frekans: 11999 Mhz Symbol Rate: 11666 FEC: 3/4 Polarizasyon: V ( Dikey ) Modülasyon: DVBS2-8PSK

Digiturk:  43. Kanal

Tivibu:  44. Kanal

D-Smart: 52.Kanal

Kablo TV: 77. Kanal

Turkcell TV Plus: 48. Kanal


A Para

A Para