A News

Türkiye’nin Dünyadaki Sesi

Türkiye’nin dünyadaki sesi ANews, 3 Nisan 2017 günü yayın hayatına başladı.

Türkiye’nin ve bölge ülkelerinin sesi olup farklı bakış açısından gerçekleri yansıtarak doğru habercilik misyonunu yerine getirmeyi hedefleyen ANews, uluslararası habercilik anlayışına yeni bir soluk getirmek için yola çıktı.

Yerli ve milli bir İngilizce kanalı olarak tüm dünyaya merhaba diyen ANews, yeni dünyanın yeni haber kanalı olma yolunda ilk adımlarını tecrübeli bir ekip, güçlü bir geçmişle atıyor. Sadece Türkiye’nin değil, kısık seslerin dünyadaki sesi olmayı amaçlayan ANews, dünyadaki birçok kanalın söyleyemediğini söyleyen bir televizyon olma hedefi ile yayın hayatına devam ediyor.

Türkiye’yi tüm dünyanın anlayacağı bir dilde anlatmak için yola çıkan ANews, ülkemizi yurtdışında en iyi şekilde anlatıp algı operasyonlarının önüne geçmeyi hedefliyor.

172 Ülkede Muhabir Ağı

ANews, bu coğrafyanın sesini, duruşunu özünde koruyarak dünya perspektifinde yeni bir ses oluşturuyor. Haber ilkelerinden taviz vermeden, kimsenin sesi değil kimsesizlerin sesi, egemenlerin değil halkın sesi olma hedefi ile yola çıkıyor. Haklı seslerin gür çıkmasını misyon ediniyor.

172 ülkede, Türkiye’de 81 ilde, 325 ilçede yüzlerce muhabiri ile anında sıcak haber ve gelişmeleri takibe alan ANews ayrıca; Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, İngiltere, Rusya, Belçika, Hollanda, Çin, Yunanistan, Afganistan, İran ve diğer ülkelerdeki temsilcilikleri ile güçlü bir muhabir ağına sahip.

Türkiye’de de ANews, en geniş haber takip ağına sahip kanal olma hedefini taşıyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Diyarbakır, Trabzon gibi önemli illerdeki ofislerinin yanı sıra, 81 ilde anında canlı yayın imkanı ve muhabir ağı bulunuyor.

ANews, sadece Türkiye’de değil, Avrupa, Ortadoğu, Orta Asya ve Rusya’da yüz milyonlarca izleyiciye ulaşıyor. Türksat 4A Uydusu ile AB ülkeleri, İran, Rusya, Balkan ülkelerine ulaşırken; Es’hailSat uydu erişimi üzerinden Katar, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Umman, Bahreyn, Irak, İran, Ürdün, Lübnan, Suriye, Filistin, Mısır, Cezayir, Fas, Tunus, Moritanya, Libya, Cibuti, Yemen, Sudan, Portekiz, İspanya, Gürcistan, Azerbaycan, Fransa, İtalya, Etiyopya ve birçok ülkeden rahatça izlenebiliyor.

ANews, dünya genelinde ulaşılabilir olduğu mecralar göz önünde bulundurulduğunda 1 milyar 100 milyon kişiye erişme kapasitesine sahip.  Ayrıca ANews, yurtdışındaki dağıtım sistemlerinde de yerini alarak hedef izleyici kitlesine ulaşabilmekte.

Türkiye’de bütün platformlarda izlenebilecek olan ANews’in frekans bilgileri:

Türksat 4A Uydusu Frekans: 11999 Mhz Symbol Rate: 11666 FEC: 3/4 Polarizasyon: V ( Dikey ) Modülasyon: DVBS2-8PSK
Digitürk: 140. Kanal
Tivibu: 188. Kanal
D-Smart: 289. Kanal
Kablo TV: 6. Kanal
Turkcell TV:  60. Kanal

www.anews.com.tr

A News

A News