A Haber

Haberin Kanalı

25 Nisan 2011’de yayın hayatına başlayan Türkiye’nin ilk HD haber kanalı A Haber, politikadan ekonomiye, spordan kültür sanata hayatın her alanından haberleri seyirciyle buluşturuyor.

'Haberin kanalı' sloganıyla yola çıkan, Türkiye’nin yerli ve milli haber kanalı A Haber; 24 saat canlı yayın ve 'anında haber' anlayışı ile doğru ve tarafsız habercilik ilkelerinden ödün vermeden, gündemdeki gelişmeleri an be an izleyenlerine aktarıyor. 

Milli değerlere bağlı ve evrensel değerlere saygılı, ilkeli yayın anlayışı, dinamik kadrosu ve teknik donanımı ile A Haber, sadece bir haber kanalı değil, aynı zamanda kamuoyu nezdinde güvenilirliğiyle öne çıkan bir marka.

Özel haberleri dünya televizyonları tarafından en çok referans gösterilen haber kanallarından biri olan ve televizyonculuğu, ‘haberci’ dinamiği ile buluşturan A Haber, haberin bir adım ötesinde yenilikçi yayınları ile dünya standartlarında bir altyapıya sahip. 

Sorumlu habercilik anlayışı ve istikrarlı duruşu ile başarı çizgisini günden güne yükseltiyor. Gündeme yön veren haberleri ekrana taşıyor. 

A Haber, Türk siyasi tarihindeki gelişmelere ışık tutan, yılların getirdiği habercilik tecrübesi ve bilgi birikimiyle yapımını üstlendiği belgeselleri, olayları sebepleri ve sonuçlarıyla ilişkilendirerek hazırlanan analiz haberleri ve iz bırakan kişilerin anlatıldığı portreleri izleyicisine sunuyor. Türkiye ve dünya gündemindeki öne çıkan başlıkların gazeteciler, akademisyenler, uzman isimler ve özgün yorumcular ile masaya yatırıldığı haber programları ile A Haber, gündemi belirliyor.

A Haber ekipleri  81 il, 325 ilçe, 172 ülkede her an yayına hazır olarak konumlanmış durumda.  Türkiye ve dünyadaki canlı yayın noktaları, Almanya’dan İngiltere’ye, Amerika’ya kadar birçok ülkedeki temsilcilikleri; Ortadoğu, Rusya ve Balkanlar’daki  geniş muhabir ağı ile gelişmeleri olay yerinden en hızlı şekilde izleyiciye sunuyor.

www.ahaber.com.tr

A Haber

A Haber