ULUSLARARASI FUTBOL EKONOMİ FORUMU ve SÜPER LİG’İN EN İYİLERİ ÖDÜL TÖRENİ 27 EKİM’DE GERÇEKLEŞTİ

Turkuvaz Medya Grubu’nun amiral gemisi Sabah Gazetesi tarafından düzenlenen Uluslararası Futbol Ekonomi Forumu (UFEF) ve Türkiye’nin en çok okunan spor gazetesi Fotomaç’ın gerçekleştirdiği ‘Süper Lig’in En İyileri Ödül Töreni’ 27 Ekim’de futbol camiasını buluşturdu. Süper Lig’in En İyileri Ödül Töreni, T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katılımıyla gerçekleşirken, Uluslararası Futbol Ekonomi Forumu’nda  (UFEF) Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, futbol dünyasındaki gelişmeleri anlattı.

Uluslararası Futbol Ekonomi Forumu (UFEF), Sabah ve Daily Sabah İcra Kurulu Üyesi ve Reklam Genel Müdürü Ceyda Uzman’ın açılış konuşması ile başladı. ‘Futbol Ekonomisinde Son Durum’ özel oturumunda Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Sabah Gazetesi köşe yazarı, Levent Tüzemen’nin sorularını yanıtladı.

‘Süper Lig’in Finansal Z Raporu’ başlığında da, Sabah Gazetesi Spor Müdürü Murat Özbostan, Kulüpler Birliği Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nu konuk etti.

Süper Lig’in En İyileri ödüllerini aldı.

Türkiye’nin en çok okunan spor gazetesi Fotomaç tarafından düzenlenen Süper Lig’in En İyileri Ödül Töreni, Uluslararası Futbol Ekonomi Forumu’nun hemen ardından, Turkuvaz Dergi Grubu Genel Müdürü ve Yazılı Medya İcra Kurulu Üyesi Yasemin Gebeş’in konuşması ile başladı. Törende, T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu önemli açıklamalarda bulundu.

Fotomaç Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Zeki Uzundurukan'ın konuşmasının ardından düzenlenecek 'Fotomaç Süper Lig’in En İyileri' ödül töreninde ‘2020-2021 Sezonu Süper Lig’in En İyileri’, ‘Sezonun Oscarları’ ve ‘Özel Ödül’  olarak üç ayrı kategoride ödüller verildi. 

Süper Lig’in En İyileri Ödül Töreni’nde ‘Özel Ödül Kategorisinde’ Turkuvaz Medya Onur Ödülü, Fotomaç Özel Ödülü, Türk Futboluna Üstün Hizmet Ödülü, Ziraat Türkiye Kupası Onur Ödülü, Bayrağımızı Dalgalandıranlar, Özel Ödül ödülleri sahiplerine takdim edildi..

Spor dünyasının önemli isimlerinin katılacağı törende ‘Sezonun Oscar’ları’ kategorisinde ise Yılın Takımı, Yılın Teknik Direktörü, Yılın Kulüp Başkanı olarak seçilen adaylar ödüllerini aldı.

‘Süper Lig’in En İyileri Ödülleri’ ise Türk Futbolunda Fark Yaratan Teknik Direktör, Yılın Orta Saha Oyuncusu, Yılın Forveti, Yılın Kalecisi, Yılın En Değerli Türk Futbolcusu, Yılın En Değerli Yabancı Futbolcusu, Yılın Savunma Oyuncusu, Yılın Jokeri, Yılın Kanat Oyuncusu başlıkları altında takdim edildi.

Ödül töreni Ufef.org, Sabah TV, Fotomaç TV ve Fotomaç, Sabah Gazetesi ve A Spor Youtube kanallarından da canlı olarak izlendi.

Güçlü Sponsor Desteği

Uluslararası Futbol Ekonomi Forumu (UFEF) ve Süper Lig’in En İyileri Ödül Töreni, Spor Toto, Bitexen, İddaa, Turkcell, Turkish Airlines ve Ziraat Bankası, Türkiye Futbol Federasyonu, Koza Altın İşletmeleri, Pierre Cardin, U.S. Polo ASSN ve Cacharel sponsorluğunda gerçekleşti.

ULUSLARARASI FUTBOL EKONOMİ FORUMU ve SÜPER LİG’İN EN İYİLERİ ÖDÜL TÖRENİ 27 EKİM’DE GERÇEKLEŞTİ