TÜRKİYE 2023 ZİRVESİ VE PARA SOHBETLERİ 4 KASIM’DA GERÇEKLEŞTİ

Turkuvaz Medya Grubu’nun amiral gemisi Sabah Gazetesi ve ekonomi kanalı A Para’nın düzenlediği,  T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir video ile katıldığı Türkiye 2023 Zirvesi (4 Kasım 2021, Perşembe) gerçekleştirildi. Zirve’de T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum özel panel konuşmalarıyla yer aldılar.

Türkiye'nin 2023 vizyonunun tüm detaylarıyla konuşulduğu ‘Türkiye 2023 Zirvesi’ Sabah & Daily Reklam Genel Müdürü ve Yazılı Medya, İcra Kurulu Üyesi Ceyda Uzman’ın açılış konuşması ile başladı. T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir video ile ağırlandığı Zirve’de T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Sabah Gazetesi Köşe Yazarı Feride Cem’in moderatörlüğünde, Türkiye’nin çevre, şehircilik ve iklim politikaları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Enerjinin Bugünü ve Yarını’ panelinin açılışında T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez online katılım ile Sabah Gazetesi Ankara Temsilcisi ve Köşe Yazarı Okan Müderisoğlu’nun sorularını cevapladı. ‘Enerjinin Bugünü ve Yarını’ panelinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Alparslan Bayraktar, DEIK Enerji İş Konseyi Başkanı Haluk Kalyoncu, SOCAR Türkiye CEO’su Zaur Gahramanov, Türkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli, Zorlu Enerji Grubu Sektör Başkanı ve ELDER Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Ak ve SHELL Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem görüşlerini aktardı.

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ise A Para Haber Müdürü Serdar Kuter’in moderatörlüğünde, ‘Geleceğin Teknolojileri ve Altyapı Yatırımları’ panelinin açılışında konuşacak. Türk Telekom Genel Müdürü Ümit Önal, Turkcell Superonline Genel Müdürü Emre Erdem, TÜRKSAT Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok, Kuzey Marmara Otoyolu Genel Müdürü Aynur Uluğtekin ve Trendyol Grup Başkanı Çağlayan Çetin’in katılacağı ‘Geleceğin Teknolojileri ve Altyapı Yatırımları’ panelini Serdar Kuter yönetti.

Moderatörlüğünü Sabah Gazetesi Ekonomi Yazarı Feride Cem’in üstlendiği ‘Çevre Dostu Şehirler’ konulu panele ise, Sur Yapı ve KONUTDER Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas, Biotrend Enerji Yönetim Kurulu Üyesi Salih Tuncer Mutlucan, Tabanlıoğlu Mimarlık Kurucu Ortağı Melkan Gürsel ve Martı İleri Teknoloji A.Ş. Kurucusu Oğuz Alper Öktem katıldı.

‘Finans Sektörü 2023 Vizyonu’ panelinin açılış konuşmasını yapan Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, Sabah Gazetesi Ekonomi Müdürü ve Köşe Yazarı Dilek Güngör’ün sorularını cevapladı. ‘Finans Sektörünün 2023 Vizyonu’ paneli ise BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, Sermaye Piyasası Kurumu Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Alparslan Çakar, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Vakıfbank Genel Müdürü Sn. Abdi Serdar Üstünsalih, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim H. Öztop’un katılımıyla gerçekleşti.

Türkiye 2023 Zirvesi 4 Kasım, Perşembe günü 09.00 – 18.00 saatleri arasında Sabah, A Haber ve A Para YouTube hesapları ile Sabah TV’den canlı olarak izlendi.

Zirve’nin ardından gerçekleşen ve A Para tarafından düzenlenen “Para Sohbetleri” oturumunda ise T.C. Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, açılış konuşmasının ardından kapalı oturumda A Para Genel Yayın Yönetmeni Özlem Doğaner’in moderatörlüğünde iş dünyasının sorularını yanıtladı.

Güçlü sponsor desteği

Türkiye 2023 Zirvesi Bellona, TOKİ, Emlak Konut, Halkbank, Koza Altın İşletmeleri, PayCell, Türk Hava Yolları, Türk Telekom ve Vakıf Yatırım ana sponsorluğunda gerçekleştirildi. Zirvede Astaş Holding, Mandarin Oriental Bosphorus İstanbul, Avrupa Konutları, DAP Yapı, GAP İnşaat, İstanbul Airport, Kalyon Enerji, Kuzey Marmara Otoyolu, Limak Holding, Socar ve Türkiye Sigorta cosponsoru olarak yer aldı. Türkiye 2023 Zirvesi’nin destek sponsorları ise Akdeniz Chemson, Cargill, Cengiz İnşaat, Denizbank, Doğuş Grubu, Eti Maden İşletmeleri, Fuzul İnşaat, Philip Capital, Shell ve Trendyol oldu.

TÜRKİYE 2023 ZİRVESİ VE PARA SOHBETLERİ 4 KASIM’DA GERÇEKLEŞTİ