KÜRESEL UMUT FESTİVALİ

KÜRESEL UMUT FESTİVALİ BAŞLADI...

Turkuvaz Medya Grubu tarafından ekonomi dergisi InBusiness öncülüğünde başlatılan, sürdürülebilirlik konusunda farkındalık oluşturma misyonu taşıyan Küresel Umut Festivali’nin Türk Hava Yolları ve Türk Telekom ana sponsorluğunda, Bahçeşehir Koleji, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, Ülker, Bağfaş ve Kargom Sende destek sponsorluğunda bugün (28 Aralık 2021, Salı) gerçekleştirilen ‘Büyük Buluşması’nda konuşan İbrahim Şenel, son iki yılda Covid 19’un tüm dünyada açtığı tahribatın, sürdürülebilir kalkınma amaçlarının ne kadar doğru bir perspektif ortaya koyduğunu net olarak gösterdiğini söyledi. Sürdürülebilir kalkınma amaçlarının entegre yapısıyla müreffeh ve kapsayıcıyı bir gelecek için bizlere çok yönlü bir yol haritası sunduğunu ifade eden İbrahim Şenel, sürdürülebilir kalkınma amaçlarına ulaşma çabalarını artırarak, insan refahını iyileştirerek ekonomimizi ve çevremizi korumanın, gelecekteki olası şoklara karşı dayanıklılığımızı artıracağını söyledi. İbrahim Şenel, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Akdeniz havzasında yer alan ülkemiz, iklim değişikliğinden en fazla etkilenmesi beklenen ülkelerden biridir. Son yıllarda yaşanan kuraklıklar, taşkınlar, sıra dışı hava olayları, orman, su ve toprak kaynaklarımıza daha fazla sahip çıkmamızı gerektirmektedir. Ülkemiz gelişmekte olan bir ekonomi olmakla birlikte, tarihsel olarak insanlık değerlerine olan bağlılığımız ile iklim değişikliğinin yol açacağı kayıpların bilincindedir. Bu bilinçler enerji sanayi ve ulaştırma sektörlerimiz başta olmak üzere, ilgili alanlarda iklim değişikliği ile mücadele stratejimizi belirliyor. Bu çerçevede yeşil büyümenin sağlanması ve emisyon artış trendinin sınırlandırılması yönünde politikalarımızı hayata geçiriyoruz.”

‘KAMU OLARAK 2030 GÜNDEMİNE SAHİP ÇIKIYORUZ’

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı Başkanı İbrahim Şenel, Kamu olarak 2030 gündemine sahip çıktıklarını ve sürdürülebilir bir dünyaya katkıda bulunmak konusunda kararlı olduklarını söyledi. 

KÜRESEL UMUT FESTİVALİ